Philips Hue Spot Lily Extension Kit
QAR 380
In stock
SKU
603001000000553
- White and Colour Ambiance
- Hue Bridge required
- LED integrated
- White and coloured light
- Low Volt system – extension
- Smart control with Hue Bridge*
Expand your existing Philips Hue Lily spot outdoor smart lighting set-up with this spotlight extension. Simply connect Lily smart outdoor spotlights into any standard wall socket to get millions of shades of white or coloured light in your garden. Power supply not included.
| Delivery Option | 2 Hrs Delivery |
|---|---|
| Brands | Philips |
| Power (W) | 8 |
| Dimmable | Yes |
| Lumen Output | 640 lm |
| Bulb Technology | LED |
| Fitting/Cap | Non-replaceable LED |
| Color Temperature | 2000–6500 K |
| Form Factor | Spotlight |
| Lifetime | 25,000 hours |
| Light Output | 640 lm |
| Rated Lifetime | 25,000 hours |
| Connectivity | Zigbee |
| Voice Assistant Integration | Amazon Alexa, Google Assistant, Apple HomeKit |
| Item Returns | This item can be returned |
Write Your Own Review