Philips Hue Spot Lily Extension Base Kit
QAR 1,230
In stock
SKU
603001000000552
- White and Colour Ambiance
- Hue Bridge required
- LED integrated
- White and coloured light
- Low Volt system – base unit
- Smart control with Hue Bridge*
This Lily spot light 3-pack lets you highlight your favourite outdoor features, create interesting shadows and more. Simply connect the smart outdoor spotlights into any standard wall socket using the included low-voltage power supply to get millions of shades of white or coloured light in your garden.
| Delivery Option | 2 Hrs Delivery |
|---|---|
| Brands | Philips |
| Power (W) | 8 |
| Dimmable | Yes |
| Lumen Output | 600 lm |
| Bulb Technology | LED |
| Fitting/Cap | Non-replaceable LED |
| Color Temperature | 2000–6500 K |
| Bulb Diameter | 70 mm |
| Form Factor | Spotlight |
| Lifetime | 25,000 hours |
| Light Output | 600 lm |
| Rated Lifetime | 25,000 hours |
| Connectivity | Wi-Fi, Zigbee |
| Voice Assistant Integration | Amazon Alexa, Google Assistant, Apple HomeKit |
| Item Returns | This item can be returned |
Write Your Own Review