Nutricook Rapid Air Fryer 5.5L 1700W, Large Capacity Digital Air Fryer for Healthy Oil-Free Cooking, Fry Bake Roast | NC-AF205K
QAR 499
In stock
SKU
301006000000036OB
- PRE-OWNED UNIT
- Click here to view terms and conditions for pre-owned unit
- This product is Jumbo Certified and has a 6-month warranty from the date of purchase.
| Delivery Option | 24 Hrs Delivery |
|---|---|
| Color | Black |
| Brands | Nutricook |
| Model | NC-AF205 |
| Cooking Presets | 10 |
| Basket Material | Plastic,Aluminum non-stick coated basket,PFOA & BPA-Free |
| See-Through Window | No |
| Temperature Range | Adjustable temperature up to 200°C |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Control Type | Touchscreen digital interface |
| Auto Preheat | Yes |
| Basket System | Removable |
| Size | 5.5L |
| Capacity | 5.5L |
| Power (W) | 220-240V, 50-60Hz, 1700W |
| Dimensions | 30 x 36 x 32 cm |
| Klevu Image | /3/0/301006000000036ob_1new.jpg |
| Klevu Hover Image | /3/0/301006000000036ob_1new.jpg |
| Item Returns | This item can be returned |
Write Your Own Review