Nutricook Air Fryer Duo 2 Non-Vision 8.5L Air Fryer – Dual Basket Cooking, Large Family Capacity, Rapid Hot Air Oil-Free Frying | NC-AFD185
QAR 412
In stock
Only 1 left
SKU
301006000000067OB
- PRE-OWNED UNIT
- Click here to view terms and conditions for pre-owned unit
- This product is Jumbo Certified and has a 6-month warranty from the date of purchase.
| Delivery Option | 24 Hrs Delivery |
|---|---|
| Color | Black |
| Brands | Nutricook |
| Model | AFD185 |
| Cooking Presets | 6 |
| Basket Material | Plastic,Aluminum non-stick coated basket,PFOA & BPA-Free |
| See-Through Window | No |
| Temperature Range | All cooking programs (except Dehydrate): 75-200°C,Dehydrate: 35 - 80°C |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Control Type | Digital interface and Knob |
| Auto Preheat | Yes |
| Basket System | Removable |
| Size | 8.5L |
| Capacity | 8.5L(2x4.25L) |
| Power (W) | 220-240V, 50-60Hz, 2400W |
| Dimensions | 41.2 x 38.2 x 35 cm |
| Klevu Image | /3/0/301006000000067ob_1new.jpg |
| Klevu Hover Image | /3/0/301006000000067ob_1new.jpg |
| Item Returns | This item can be returned |
Write Your Own Review