NOKIA X20 TA-1341 DS 8GB RAM+128GB ROM Smartphone - Sand
QAR 1,079
In stock
Only 1 left
SKU
601001000001598
- Android™ 11
- 6.67 inch FHD+ punch hole display 1080x2400
- Qualcomm® Snapdragon™ 480 5G Mobile Platform
- 64 MP Main + 5 MP Ultrawide + 2 MP Depth + 2 MP Macro Main Camera
- 32 MP Selfie Camera
ZEISS Optics, AI imaging - 4,470 mAh Battery
- Corning® Gorilla™ Glass 5
| Is Pre-Order | No |
|---|---|
| Delivery Option | 2 Hrs Delivery |
| Brands | Nokia |
| Enable Flixmedia for APP | No |
| Model | TA-1341 |
| Display type | IPS LCD |
| Display Size | 6.67" |
| Display Brightness | ~450 nits |
| Refresh Rate | 1080x2400 |
| Resolution | 60 Hz |
| RAM | DEF |
| Memory Card Slot | Yes |
| Sim Slot | Yes |
| E-Sim | No |
| Chipset | Snapdragon 480 |
| GPU | Adreno 619 |
| CPU | Octa-core (2x2.0 GHz Kryo 460) |
| Selfie Camera | 32 MP |
| Back Camera | 64 MP + 5 MP + 2 MP |
| Digital Zoom | 10x |
| Optical Zoom | No |
| Video Resolution | 1080p @ 30fps |
| Battery capacity | 4,470 mAh |
| Battery Type | Li-Po |
| Battery Play back | Not Specified |
| Charging Speed | 18W |
| Wireless Charging | No |
| Network | 5G |
| Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac |
| NFC | Yes |
| Charging Port | USB-C |
| Headphone jack | No |
| Bluetooth | 5.1 |
| Face unlock | Yes |
| Fingerprint sensor | Yes |
| Proximity sensor | Yes |
| Crash Detection | No |
| Accelerometer | Yes |
| Height x Width x Depth (mm) | 168.9 x 79.7 x 9.1 |
| Water & Dust Resistant | No |
| Housing Material | Polycarbonate |
| Box Contents | Phone, Charger, Cable, Guide |
| S Pen | No |
| Samsung Health | No |
| Samsung Wallet | No |
| Circle to Search | No |
| Live Translate | No |
| Note Assist | No |
| Generative Edit | No |
| Apple Pay | No |
| Item Returns | This item can be returned |
Write Your Own Review