Najjar Raqwa Turkish Coffee Machine - Black
QAR 799
Out of stock
SKU
603001000000040
- Brew perfect cup of coffee with in 45 seconds
- Boiling Automatic temperature control
- 1,500ML removable water tank
- Auto empty capsule detection
- Plug and operate
- Automatic cleaning system
*Capsules sold separately
| Delivery Option | 2 Hrs Delivery |
|---|---|
| Brands | Najjar |
| Type of Coffee Machine | Capsule-based Turkish coffee machine |
| Brewing Options | Single cup (60ml), double cup (85ml), or two single cups simultaneously |
| Cleaning and Maintenance | Automatic cleaning system; removable water tank and capsule bin |
| Cup Sizes | Single (60ml), double (85ml), or two single cups |
| Installation Type | Countertop |
| Surface Material | Plastic |
| Temperature Control | Automatic temperature control maintaining 85–87°C |
| Water Reservoir Capacity | 1.5 liters |
| Item Returns | This item can be returned |
Write Your Own Review