JBL Party Light Stick Bluetooth Party Light With Dynamic LED Lighting, Next Level With A Choreographed Lightshow, IPX4 Splashproof - Black - PartyLightStick
QAR 499
In stock
Only 1 left
SKU
301001000000731
- The JBL PartyLight Stick syncs automatically with the sound and lights of any JBL PartyBox, turning your party into an awesome sensory experience
- Light up any space from every angle with bright LED's that can fill even a large room with their dazzling synchronized show
- Set the mood of the moment with adjustable motion, speed, and intensity levels that take the vibe from mellow to medium to peak party excitement
- For the biggest, most immersive visual experience, get more JBL PartyLight Sticks to sync with your JBL PartyBox
- The JBL PartyBox app puts control of your lightshow’s speed, colors, and patterns right at your fingertips
Dazzle your crowd with the JBL PartyLight Stick. This colorful, energetic party light instantly syncs with any JBL PartyBox speaker to elevate your indoor or outdoor party space with a pulsing, colorful 360-degree LED light. Amp up your party's energy from chill glows to dancefloor mania with adjustable motion, speed, and intensity, all easily controlled with the JBL PartyBox app. The IPX4 splashproof light sets up in less than a minute—and the 8-hour wireless rechargeable battery will last as long as your party.
| Delivery Option | 2 Hrs Delivery |
|---|---|
| Brands | JBL |
| Model | JBLPLSTICKAM |
| Power (W) | Max 10 W consumption |
| Dimensions | 217 mm × 1081 mm × 217 mm |
| Klevu Image | no_selection |
| Klevu Hover Image | no_selection |
| USB | 5 V/2 A input via USB-C cable |
| Bluetooth | Version 5.3 |
| Bluetooth App | Yes |
| Lighting | RGB × 183 LEDs, 360° light direction with adjustable motion/speed/intensity |
| Water/Splashproof | IPX4 |
| Battery Indicator | Yes |
| Battery Charging Time (hrs) | < 3 hrs |
| Battery Life | Up to 8 hrs |
| Item Returns | This item can be returned |
Write Your Own Review