JBL Xtreme 3 Portable Waterproof Bluetooth Speaker - Black
QAR 960
In stock
SKU
301001000000380OA
- PRE-OWNED UNIT
- Click here to view terms and conditions for pre-owned unit
- This product is Jumbo Certified and has a 6-month warranty from the date of purchase.
| Delivery Option | 24 Hrs Delivery |
|---|---|
| Brands | JBL |
| Model | JBLXTREME3BLK |
| Klevu Image | /3/0/301001000000380oa_1.jpg |
| Klevu Hover Image | /3/0/301001000000380oa_1.jpg |
| Dynamic frequency response range | 53.5 Hz - 20 kHz |
| Impedance | 4 ohms |
| Powerbank | Yes |
| Charging Cable | USB-C |
| LED lighting | No |
| Dimensions | 298.5 x 136.5 x 133.9 mm |
| Power (W) | 2 x 25W |
| Battery capacity | 10,000 mAh |
| Battery Life | Up to 15 hours |
| Charging Time | 2.5 hours |
| Type | Portable Bluetooth |
| Bluetooth App | Yes (JBL Portable) |
| AUX In | Yes |
| Color | Black |
| Item Returns | This item can be returned |
Write Your Own Review