JBL CHARGE 5 Portable Waterproof Speaker with Powerbank - Red
QAR 382
In stock
Only 1 left
SKU
301001000000468OA
- PRE-OWNED UNIT
- Click here to view terms and conditions for pre-owned unit
- This product is Jumbo Certified and has a 6-month warranty from the date of purchase.
| Delivery Option | 24 Hrs Delivery |
|---|---|
| Brands | JBL |
| Model | Charge 5 (Red) |
| Klevu Image | /3/0/301001000000468oa_1.jpg |
| Klevu Hover Image | /3/0/301001000000468oa_1.jpg |
| Dynamic frequency response range | 60 Hz - 20 kHz |
| Powerbank | Yes |
| Charging Cable | Yes |
| LED lighting | No |
| Dimensions | 223x96.5x94 mm |
| Power (W) | 40 (30W + 10W) |
| Battery capacity | 7,500 mAh |
| Battery Life | 20 hours |
| Charging Time | 4 hours |
| Type | Portable Speaker |
| Bluetooth App | No |
| AUX In | Yes |
| Item Returns | This item can be returned |
Write Your Own Review