JBL Authentics 300 Smart Home Speaker with Wi-Fi, Bluetooth and Voice Assistants with Retro Design
QAR 1,749
In stock
SKU
301001000000605
- Superb sound and performance
- Inspired by retro design
- Music streaming services via built-in Wi-Fi
- Simultaneously available voice assistants*
- Seamless Bluetooth pairing
- Intuitive controls and JBL One App
- Multi-room playback
- Automatic self tuning
- Made in part with 100% recycled fabric, 85% recycled plastics and
50% aluminum
| Delivery Option | 2 Hrs Delivery |
|---|---|
| Brands | JBL |
| Model | Authentics 300 |
| Dynamic frequency response range | 45 Hz - 20 kHz |
| Impedance | - |
| Powerbank | No |
| Charging Cable | Yes |
| LED lighting | No |
| Dimensions | 342x195.6x180.8 mm |
| Power (W) | 100 (2x25W + 50W) |
| Battery capacity | 4,800 mAh |
| Battery Life | 8 hours |
| Charging Time | 3.5 hours |
| Type | Portable Smart Speaker |
| Bluetooth App | Yes |
| AUX In | Yes |
| Item Returns | This item can be returned |
Write Your Own Review