Celly USB-C 20W Wall Charger - White | TC1USBC20WWH
QAR 109
Out of stock
SKU
603001000001608
The ultra compact ProPower wall charger with USB-C port allows you to quickly charge your devices up to a maximum of 20W. The charger can be used with various devices: smartphones, tablets and smartwatches. Thanks to the Power Delivery technology, the charger will identify automatically your device and it will deliver the maximum output supported by the device (up to 20W delivered).
| Delivery Option | 2 Hrs Delivery |
|---|---|
| Brands | Celly |
| Model | TC1USBC20WWH |
| Output | 5V/3A, 9V/2.22A, 12V/1.65A (Power Delivery up to 20W) |
| Ports | 1 x USB-C PD port |
| Total Output | 20W |
| Dimensions | 77.5 mm x 36 mm x 35 mm; weight: 54.8 g |
| Box Contents | 1 x Celly USB-C 20W Wall Charger |
| Item Returns | This item can be returned |
Write Your Own Review