Celly CyberBeat Gaming Headphones RGB 3.5mm
QAR 199
Out of stock
SKU
603001000000489
CyberBeat are wired stereo headphones with soft ear cushions and adjustable bow that ensure the best listening comfort all day long. Ideal for gamers, the headphones are equipped with integrated LED light and guarantee the best gaming experience thanks to the high-quality flexible microphone.Moreover the built-in remote control allows you to adjust the volume and to use the ‘’mute’’ function without interrupting your gaming session.
Compatibile with different models of Smartphone and Tablet: Apple , Samsung , Motorola , Xiaomi, OPPO , Huawei , TCL , Alcatel . Vivo , Realme, Honor.
Compatible with major laptop manufacturers: Lenovo, Asus, Acer, Hp, Dell, Toshiba, Fujitsu, Samsung, Apple.
| Delivery Option | 2 Hrs Delivery |
|---|---|
| Brands | Celly |
| Form Factor | Over-ear, Closed-back |
| Cable Length | 1.8 m |
| Driver | Dymic, 40mm |
| Frequency Response | 20 Hz - 20 kHz |
| Ear Cushions | Foam with Leatherette |
| Surround Sound | No |
| Features | RGB Lighting, Adjustable Mic, Inline Volume Control |
| USB | No |
| Bluetooth | No |
| Element | Electret Condenser |
| Item Returns | This item can be returned |
Write Your Own Review